English-speaking service - Season 2

Festett kazetták - kiállításmegnyitó (2017. Reformáció 500)

Szöveg: Kovács Barbara, fotó: Baracs Dénes

Különleges kiállítással készültek a reformáció ötszázadik évfordulójára Pécsett. A Baldauf Gusztáv Evangélikus Szeretetotthon dolgozói többségében evangélikus templomok mennyezeti fakazettáit gyűjtötték össze, melyeket – a mintákat átrajzolva – evangélikus szeretetotthonok lakói színeztek ki. Ezekből a képekből állítottak ki éppen 95-öt, mindegyiket Luther Márton egyik tételével párosítva. A kiállítás október 29-én nyílt meg és egy hónapig lesz látható a pécsi evangélikus gyülekezet kápolnájában.

Forrás:

Ócsai Zoltán Igehirdetése 2017.09.17.-én

1 Móz. 28, 10-22. Jákób pedig elindult Beérsebából, és Hárán felé tartott. Elért egy helyre, és ott töltötte az éjszakát, mert a nap lement. Fogott egyet az ott levő kövek közül, a feje alá tette, és lefeküdt azon a helyen. És álmot látott: Egy lépcső állt a földön, amelynek teteje az égig ért, és Isten angyalai jártak azon fel és le. Odafönt pedig az ÚR állt, és ezt mondta: Én vagyok az ÚR, atyádnak, Ábrahámnak Istene, és Izsáknak Istene! Ezt a földet, amelyen fekszel, neked adom és a te utódaidnak. Annyi utódod lesz, mint a föld pora, terjeszkedni fogsz nyugatra és keletre, északra és délre, és általad nyer áldást, meg utódod által a föld minden nemzetsége. Mert én veled vagyok, megőrizlek téged, akárhova mégy, és visszahozlak erre a földre. Bizony, nem hagylak el, amíg nem teljesítem, amit megígértem neked.

Amikor Jákób fölébredt álmából, ezt mondta: Bizonyára az ÚR van ezen a helyen, és én nem tudtam! Félelem fogta el, és így szólt: Milyen félelmetes ez a hely! Nem más ez, mint Isten háza és a menny kapuja.
Reggel fölkelt Jákób, fogta azt a követ, amely a fejealja volt, fölállította szent oszlopként, és olajat öntött a tetejére. Azután elnevezte azt a helyet Bételnek – azelőtt Lúz volt annak a városnak a neve. És ilyen fogadalmat tett Jákób: Ha velem lesz Isten, és megőriz ezen az úton, amelyen most járok, ha ad nekem ételül kenyeret és öltözetül ruhát, és épségben visszatérek apám házába, akkor az ÚR lesz az én Istenem. Ez a kő pedig, amelyet szent oszlopként állítottam föl, Isten háza lesz, és bármit adsz nekem, a tizedét neked adom.

2017 Konfirmáció

2017 Pünkösd