Kovács Barbara

Kovács Barbara vagyok, 1991-ben születtem Budapesten. A pilisi evangélikus gyülekezethez tartoztam, ott nőttem fel, és egészen gyerekkorom óta a gyülekezet aktív tagja voltam, ezért viszonylag hamar megérett bennem az elhatározás, hogy lelkész szeretnék lenni. Érettségi után mégis a Budapesti Gazdasági Főiskolára jelentkeztem. A közgazdaságtan nem bizonyult az én területemnek, ezért egy év után átjelentkeztem az Evangélikus Hittudományi Egyetem lelkész szakára, és itt meg is találtam a helyem.

A teológia mellett párhuzamosan elvégeztem a kommunikáció- és médiatudomány szakot a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, ahol egyházi kommunikáció szakirányt választottam, mivel mindig is érdekelt az egyházak médiával való kapcsolata, és külső kommunikációs lehetőségük. Egy évet Németországban, Erlangenben töltöttem a Lutheránus Világszövetség ösztöndíjával, ahol szintén egyházi publicisztikát és gyakorlati teológiát hallgattam. Jelenleg hatodévesként a gyakorlati évemet töltöm a pécsi gyülekezetben.

Elérhetőség:

06-20-218-6504